Slovenske železnice tudi letos ostajajo pomemben partner najvidnejše slovenske mednarodne konference — Blejskega strateškega foruma, ki bo v dveh dneh gostil več kot 2000 udeležencev. Vsi — med njimi številni visoki gostje — lahko ob jubilejnem, že 20. forumu, na relaciji Ljubljana–Lesce-Bled brezplačno potujejo z vlakom.

V družbi predstavnikov Slovenskih železnic, s članom poslovodstva Gorazdom Podbevškom na čelu, se je danes z vlakom na Blejski strateški forum odpravila tudi ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek. Kot je poudarila, s takšnimi aktivnostmi poudarjamo pomen trajnostne mobilnosti ter krepimo vlogo železniškega prometa pri razvoju sodobnih, dostopnih in okolju prijaznih povezav.

Tradicionalno srečanje na Bledu, kjer goste nagovorijo najpomembnejši evropski odločevalci, premierji in predsedniki, je izvrstna priložnost za razprave o trajnostnem razvoju, evropski povezljivosti in zelenem prehodu. Letos je v ospredju vprašanje vloge Evrope v novem svetovnem okolju. Prav krepitev železniške infrastrukture v Sloveniji in Evropi bo ena ključnih prioritet pri zagotavljanju strateške suverenosti v spreminjajočem se globalnem okolju.

20 za 20

Ob jubilejnem 20. Blejskem strateškem forumu so pri SŽ Potniški promet potnikom ponudili posebno ugodnost — kupon za 20-odstotni popust. Še en razlog več za izlet na Gorenjsko! Kako in kdaj? Vlaki vozijo po objavljenem voznem redu, svojo pot pa lahko enostavno načrtujete s pomočjo QR kode na grafiki ali preko spletne strani: https://potniski.sz.si/. Organiziran je tudi prevoz s shuttli od železniške postaje Lesce-Bled do konferenčnih prizorišč in obratno.