V Železniškem muzeju je v petek, 7. junija 2024, potekala osrednja slovesnost, na kateri smo počastili naše sodelavce, železničarke in železničarje, ki že trideset let delajo na Slovenskih železnicah. Slovesnost je povezovala čudovita Ljubica Mlinar. Nastopali so odlični folklorniki folklorne skupine ŽKUD Tine Rožanc ter Godba Slovenskih železnic. Prisotne je s svojim glasbenim vložkom razveselila tudi Natalija Verboten.


Slovesnost ob dnevu železničarjev je zdaj že tradicionalno potekala v rotundi Železniškega muzeja, ki je kar pokal od dobre volje in veselja naših železničark in železničarjev, še posebej naših jubilantov, ki so tudi letos od direktorjev povezanih družb prejeli posebna priznanja za delo in uspehe v svojem 30-letnem delovanju v družbi Slovenske železnice.

Ob tem visokem in pomembnem jubileju je jubilante nagovoril tudi prvi železničar – generalni direktor skupine Slovenske železnice Dušan Mes. »Za mlajše generacije biti del enega podjetja 30 let morda ni velika vrednota, vendar za nas železničarje je to velika vrednota in velika dodana vrednost za podjetje,« je uvodoma povedal Mes, ki je mnenja, da so pred železnicami izzivi, kako obdržati zaposlene in kako privabiti nov kader. Ob tem je Mes opozoril, da se s kadrovskimi izzivi soočajo tudi v Nemčiji in Avstriji, kjer primanjkuje strojevodij.
V nadaljevanju je generalni direktor Slovenskih železnic tudi predstavil glavne cilje, ki nas čakajo v naslednjih letih: »Želimo, da letos skupaj z državo pripravimo načrte, kako se bo razvijala železniška infrastruktura v naslednjih 20 letih in da se to potem javno promovira, da bo vsak potnik in državljan spoznal, kakšna so vlaganja države v železniško infrastrukturo.« »Za nas je ključno, da so potniki zadovoljni. Vse naše investicije od prog, železniških postaj, novega Potniškega centra Ljubljana, so namenjene izključno temu, da bodo potniki zadovoljni,« je še povedal Dušan Mes.

Generalni direktor Slovenskih železnic je jubilantom tudi iskreno čestital: »Sem zelo ponosen in hvaležen vsem, ki ste tako dolgo vztrajali na železnicah!«
Letos je bilo častitljivo priznanje za 30 let dela na Slovenskih železnicah podeljeno 146 jubilantov. Po podelitvi priznanj in tradicionalnih železničarskih ur je sledilo sproščeno druženje ob zvokih Natalije Verboten, kjer ni manjkalo izmenjave spominov na prijetne dni dela na Slovenskih železnicah.
Za spoštljivih 30 let predanega in požrtvovalnega dela jubilantom iskreno čestitamo!