Godba Slovenskih železnic je v italijanskem mestu Riva del Garda spet dokazala, da sodi v sam vrh evropskega glasbenega ustvarjanja. Na 26. mednarodnem tekmovanju pihalnih orkestrov Flicorno d’Oro, ki se je odvijalo med 27. in 29. marcem 2026, je orkester pod vodstvom dirigenta Roka Pelca pometel s konkurenco ter osvojil naziv absolutnega zmagovalca tekmovanja.
Najvišja ocena med 47 orkestri
Tekmovanje Flicorno d’Oro velja za enega najprestižnejših in najzahtevnejših v Evropi. Letošnje izvedbe se je udeležilo kar 47 orkestrov iz osmih evropskih držav, skupaj pa je na odru kongresnega centra v Riva del Gardi nastopilo skoraj 4000 glasbenikov.
Naša godba je nastopila v prvi kategoriji, v kateri je strokovno žirijo, sestavljeno iz uglednih mednarodnih glasbenih strokovnjakov, prepričala z izjemno tehnično dovršenostjo in umetniško interpretacijo. S skladbo Victory skladatelja Rossana Galanteja so dosegli neverjetnih 94,00 točk, kar je bila najvišja podeljena ocena celotnega festivala. Domov so tako prinesli tudi prestižni pokal Trofeo Flicorno d’Oro 2026.

Potrditev discipline in ljubezni do glasbe
Festival Flicorno d’Oro, ki ga organizira združenje v sodelovanju z orkestrom mesta Riva del Garda in federacijo godb pokrajine Trento je stičišče glasbene kulture in prostor za povezovanje in ustvarjanje orkestralne glasbe. Za godbo iz Zidanega Mosta ta zmaga pomeni veliko potrditev dolgoletnega trudnega dela, discipline in ljubezni do glasbe, ki jo člani gojijo poleg svojih drugih obveznosti. Kot veste so nekateri med njimi tudi naši sodelavci na Slovenskih železnicah.
»Iskrena hvala vsem železničarkam in železničarjem, sodelavkam in sodelavcem, za spodbudne besede in podporo, ki nam jo namenjate. Nagrado in pokal prinašamo domov z mislijo na vse, ki nam stojite ob strani. Se vidimo na naslednjem nastopu, na katerem bomo zmagovalne tone zaigrali posebej za vas!« pa nam po vrnitvi domov sporočajo godbenice in godbeniki Godbe Slovenskih železnic iz Zidanega Mosta.






