Včeraj je v Cankarjevem domu potekal tradicionalni koncert Godbe Slovenskih železnic Zidani Most, pod vodstvom dirigenta Roka Pelca in z gostjo večera, vrhunsko slovensko vokalistko, Majo Keuc. Godba Slovenskih železnic združuje tradicijo s sodobnimi glasbenimi vplivi, saj se v duhu kulturnega sodelovanja dinamično povezuje z različnimi priznanimi umetniki.

Občinstvo je navdušila pestra glasbena izbira. Uvodni skladbi Abracadabra sta sledili Eiffel Tower in Fantom iz opere. Z orkestrom je nastopil tudi harmonikar Miha Plemčak, posebna gostja večera pa je bila vrhunska slovenska vokalistka, Maja Keuc, ki je predstavila uspešnice Labirint, Zmaji in Vanilija. Za zaključek je zapela še pesem Sončnice, ki so poklon letošnji vseslovenski zgodbi Slovenskih železnic, ki je povezala številne lokalne skupnosti s sejanjem sončnic ob progi in poudarjanjem vrednot povezovanja, razvoja in trajnosti. Za slovesen zaključek večera je Godba zaigrala še Novoletno maestra Jožeta Privška.

Uradni del večera se je zaključil z mislijo, da naj večer ostane spomin na moč sodelovanja, na družbo, ki zna ceniti svojo tradicijo – in na pogum, ki vodi v prihodnost.

Godba Slovenskih železnic je vsestranski pihalni orkester, ki že več kot 120 let ohranja svojo izvorno kulturno identiteto in zagotavlja najvišjo kakovostno raven koncertiranja v Sloveniji. Je prva in edina še dejavna železničarska godba v Sloveniji. Več kot sedemdeset aktivnih članov ponosno ohranja svoje prvotno poslanstvo – predstavlja tradicijo svojega domačega kraja ter bogato slovensko kulturno dediščino doma in v tujini.