Ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek je na delovnem obisku gostila ministra za gradbeništvo, promet in infrastrukturo Republike Srbije Gorana Vesića. Po dopoldanskem bilateralnem sestanku, na katerem sta se ministra strinjala, da je pri razvoju prometa treba dati poudarek železniškemu prometu in predvsem izboljšati sodelovanje na področju železniških prevozov, sta se popoldne sestala še z vodstvom Slovenskih železnic.

Generalni direktor Slovenskih železnic Dušan Mes je uvodoma predstavil skupino Slovenske železnice, strateške dejavnosti skupine in poslovne cilje, v nadaljevanju pa je bil gostom predstavljen projekt integriranega javnega potniškega prometa, uvedba enotne IJPP vozovnice in koncept mobilnosti MaaS (mobilnost kot storitev).

Ob koncu obiska na Slovenskih železnicah sta ministra poudarila, da je železniške povezave med državama potrebno okrepiti in preveriti možnosti ponovne vzpostavitve nočnega vlaka iz Ljubljane prek Zagreba v Beograd.