Hokejisti SŽ Olimpija so danes, 4. novembra, v legendarni Hali Tivoli v Lige IceHL potopil avstrijski Bemer Pioneers Vorarlberg in prekinili črni niz porazov. Zmago zmajev je pospremilo kar 2120 gledalcev, tekma pa je bila pomembna tudi zaradi njene dobrodelne note: ves izkupiček od prodanih vstopnic so namreč namenili Urbanu Miroševiču, ki so mu kot prvemu otroku v Sloveniji diagnosticirali gensko bolezen, sindrom CTNNB1. Urban ima izjemno redko nevro-razvojno bolezen, za katero so značilne motnje v duševnem razvoju, motorična zakasnitev, huda govorna okvara, motnje vida in vedenjske težave. Izkupiček tekme bo namenjen razvoju prelomne genske terapije, ki bi dečku omogočila normalnejše življenje.
3-letni Urban si je tekmo ogledal v spremstvu staršev, izvedel pa je tudi začetni met.
Prispevek za zdravljenje Urbana so namenili tudi igralci obeh ekip. Kar 10.000 evrov so kot posebno donacijo darovale Slovenske železnice, generalni sponzor hokejistov Olimpije. »V klubu smo ponosni, da smo pomagali malemu borcu Urbanu, da je korak bližje genski terapiji, ki jo nujno potrebuje. Ponosen sem na naše igralce, trenerski štab, sodelavce in navijače. Vsi smo se kot prava hokejska družina zavzeli za Urbana. V športu so zmage in porazi, a na koncu vidiš, kaj so resnično pomembne stvari v življenju. Zato smo se za donacijo odločili tudi na Slovenskih železnicah. Urbanu in njegovi družini želimo vse dobro, na naših tekmah bo Urban vedno dobrodošel,« je povedal Miha Butara pomočnik generalnega direktorja Slovenskih železnic in predsednik HK SŽ Olimpija.








