Minulo nedeljo smo v prestolnici spremljali 29. Ljubljanski maraton, tekaško preizkušnjo za profesionalne in rekreativne tekače in tekačice, ki je v Ljubljano privabila tudi zaposlene v družbi Slovenske železnice. Na startu vseh treh razdalj se je v nedeljo zbralo 16.794 tekačev in tekačic, s čimer je padel celo rekord iz leta 2015. Pri postavljanju novega mejnika je pomagalo tudi okoli 70 železničarjev, ki so tekli pod okriljem Železničarskega športnega društva Slovenije in seveda Slovenskih železnic.

Prijavljeni preko SŽ so si nadeli bele majčke in se podali na startno mesto. Prav vsi so uspešno premagovali razdalje dolgih ljubljanskih ulic in na koncu uspešno pritekli do cilja. Zastopane so bile vse tri različno dolge razdalje: 10-, 21- in 42-kilometrska. Največ jih je odteklo 10 kilometrov dolgo progo.

Po zaključenem športnem dogodku, ki je na naše vlake privabil izjemno veliko število potnikov – tekačev, je sledilo še skupinsko fotografiranje. Nekatere smo v gneči »ujeli« že pred samim tekom, druge – individualno – med in po teku.

 

Poglejte še:

OŠ Gorje na Ljubljanski maraton z vlakom